Mazury - Absolutnie wszystko o Mazurach. Noclegi, czarter, Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia, Mazury, Mazury, naszego serwisu. e-Mazury.com.pl
Barciany, Zamek Krzyżacki Barciany, Barciany, Zamek Krzyżacki Barciany, Barciany, Zamek Krzyżacki Barciany,
  
  
  
  
  
   
REKLAMA

PRZEWODNIK - BARCIANY - ZAMEK KRZYŻACKI

Zamek krzyżacki znajduje się we wsi Barciany, należącej do powiatu kętrzyńskiego. W XIX wieku tereny te zostały podbite przez Krzyżaków, którzy wybudowali tu drewniany gród.

W przeciągu następnych lat poddawano go licznym wzmocnieniom i ulepszeniom, wprowadzając elementy drewniano-ziemne. Wreszcie w końcu XIV wieku, umownie przyjmowanym za datę budowy Zamku, zaczęto wznosić budowlę z cegły opartej na planie czworoboku. Prace trwały aż do drugiej połowy XV wieku; w tym czasie plany wielokrotnie zmieniano a Zamek przebudowywano. W rezultacie posiada on dwie baszty: czworoboczną (jej budowa nie została ukończona) oraz cylindryczną. O znaczeniu obronnym tej ostatniej świadczą otwory strzelnicze, przez które można było strzelać z broni palnej. Historycy sugerują, że jest to najprawdopodobniej pierwszy zamek, w którym Zakon Krzyżacki zastosował ten rodzaj obrony.

Jeśli chodzi o usytuowanie, to było to strategicznie bardzo dobre miejsce- wzgórze otoczone dwoma jeziorami. Dodatkowo, od strony północnej i wschodniej bezpieczeństwo gwarantowała fosa, od południowej i zachodniej wzniesiono wał drewniano-ziemny. Ciekawostką jest fakt, że budowlę wyposażono w system niezwykle rozbudowanych piwnic, miejscami dwunawowych.

Z czterech skrzydeł Zamku do dziś przetrwały tylko dwa: wschodnie oraz fragmenty północnego. Ostatnią renowację przeprowadzono w latach 70 XX wieku . Początkowo zamieszkiwany był przez wójta, później przez prokuratora zakonnego, a następnie przez komtura. Dziś jego właścicielem jest Agencja Rolna.


Strona główna | O FirmieOgłoszenia | Reklama | Praca | Kontakt | e-mail
sprzęt rehabilitacyjny . sprzęt rehabilitacyjny . sprzęt rehabilitacyjny . sklep rehabilitacyjny . sprzęt laboratoryjny . sprzęt medyczny . sprzęt rehabilitacyjny . defibrylator . sprzęt szpitalny . sprzęt laboratoryjny . pulsoksymetr . spirometr . spirometry . aparat do krioterapii . waga medyczna . piłka do ćwiczeń . taśma do ćwiczeń . masaż limfatyczny . drenaż limfatyczny . bezdech senny . waga lekarska . masażer . destylator . krioterapia . Zakopane . wagi . Kaszuby . Viva Maria . stół do masażu . waga sklepowa . pulsoksymetry . poręcze do nauki chodzenia . aparat ekg . sprzęt do fizykoterapii . noclegi nad morzem . meble medyczne . waga hakowa . negatoskop . detektor tętna płodu . krzesła do poczekalni
Copyright C 2003