Mazury - Absolutnie wszystko o Mazurach. Noclegi, czarter, Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia, Mazury, Mazury, naszego serwisu. e-Mazury.com.pl
Piramida w Rapie, Rapa, Mazury Piramida w Rapie, Rapa, Mazury Piramida w Rapie, Rapa, Mazury
  
  
  
  
  
   
REKLAMA

PRZEWODNIK - PIRAMIDA W RAPIE - RAPA

Mazury to rejon kryjący wiele tajemnic, niespodzianek i miejsc niezwykłych - można tu zobaczyć nawet najprawdziwszą piramidę! Wzorowana na egipskich kolosach, piramida w Rapie nie ma co prawda równie imponujących rozmiarów (jej wysokość wynosi 16m), ale zachowała wszelkie proporcje i właściwości swoich egipskich sióstr.

Jest ona wynikiem inspiracji barona Friedricha von Fahrenheida cudami z nad dalekiego Nilu a posłużyła jako grobowiec jego rodu. Warto dodać, że Farenheidowie byli rodem bardzo zamożnym: szczególnie lubili podróże i sztukę, w związku z czym posiadali imponującą kolekcję obrazów. Należał do nich również przepiękny Pałac w Bejdunach (dziś jest to obszar Obwodu Kalingradzkiego).

Piramidę wzniesiono na początku XIX wieku, nieopodal tego rodowego siedliska. Miejsce to zostało wybrane ze starannym zachowaniem zasad radiestezji- promieniowanie jest tu szczególnie silne i korzystne. Punkt ten nazywany jest lokalnym miejscem mocy i ma się tu koncentrować pozytywna energia Ziemi i Kosmosu. Istotnie, pochowane tam zwłoki uległy zabalsamowaniu. Jeśli porównać wymiary tej piramidy z wymiarami piramidy Cheopsa, można zauważyć, że starano się zachować identyczny kąt nachylenia ściany wewnętrznej do podstawy , to jest około 51 stopni.

Niestety, w czasie wojny piramida została zdewastowana i zbezczeszczona przez Rosjan. Trumny zostały otwarte, ciała odarte z szat, nie wspominając o tym, że stłuczone szyby z okien przestały je chronić przed wilgocią i wandalami. Dziś przeciwko tym drugim wprawiono kraty, jednakże wahania pogody nadal mają destrukcyjny wpływ na ciała. Pozytywnym akcentem jest fakt, że ktoś zadbał o to , by postawić tam chrześcijański krzyż.


 

 

 


Strona główna | O FirmieOgłoszenia | Reklama | Praca | Kontakt | e-mail
sprzęt rehabilitacyjny . sprzęt rehabilitacyjny . sprzęt rehabilitacyjny . sklep rehabilitacyjny . sprzęt laboratoryjny . sprzęt medyczny . sprzęt rehabilitacyjny . defibrylator . sprzęt szpitalny . sprzęt laboratoryjny . pulsoksymetr . spirometr . spirometry . aparat do krioterapii . waga medyczna . piłka do ćwiczeń . taśma do ćwiczeń . masaż limfatyczny . drenaż limfatyczny . bezdech senny . waga lekarska . masażer . destylator . krioterapia . Zakopane . wagi . Kaszuby . Viva Maria . stół do masażu . waga sklepowa . pulsoksymetry . poręcze do nauki chodzenia . aparat ekg . sprzęt do fizykoterapii . noclegi nad morzem . meble medyczne . waga hakowa . negatoskop . detektor tętna płodu . krzesła do poczekalni
Copyright C 2003