Mazury - Absolutnie wszystko o Mazurach. Noclegi, czarter, Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia, Mazury, Mazury, naszego serwisu. e-Mazury.com.pl
Przewodnik, Sztynort, Mazury, Przewodnik, Sztynort, Mazury, Przewodnik, Sztynort, Mazury, Przewodnik, Sztynort, Mazury, Przewodnik, Sztynort, Mazury,
  
  
  
  
  

Zachęcamy do zapoznania się z takimi produktami jak szafy metalowe na dokumenty. Na wakacje polecamy pojezierze Kaszubskie. Dla wielbicieli natury agroturystyka kaszuby. Posiadamy szeroki wybór produktów ratowniczych. Zachęcamy do zapoznania się z produktem: nosze ratunkowe. W ofercie mamy też nosze podbierakowe oraz nosze grabie. Warte uwagi są również nosze sanitarne.

REKLAMA

   
REKLAMA

PRZEWODNIK - RUCIANE-NIDA

Historia

Miasto to powstało w 1966 roku w wyniku połączenia dwóch wiosek: Nidy i Rucianego, które do dziś oddziela dwukilometrowy skrawek lasu. Położone jest nad jeziorem Nidzkim i Guzianką Wielką. Pierwsze ślady osadnictwa datuje się na II wiek naszej ery. Były to tereny zamieszkiwane przez pruskie plemię Galindów. Które szczególnie się rozwijalo od IV do VII wieku n.e. Kolejnymi gospodarzami tych terenów byli Krzyżacy którzy trafili tam po podbojach w latach 1253-1254. Jednak najbardziej intensywne zasiedlanie tych terenów nastąpilo po roku 1825, z uwagi na fakt wydania przez Króla Fryderyka III rozporządzenia dającego prawo do osiedlania się na tych ziemiach staroobrzędowców. Pierwsze wsie nazywane od imion swych założycieli, powstawały w gminie Ruciane-Nida już od roku 1830. Powstawały w tym okresie liczne kościoły, klasztory i pustelnie. Nida została założona w 1699 roku w miejscu wioski rybackiej oraz młyna leżącego nad rzeką Nidką. Ruciane i Nida uzyskały prawa miejskie w roku 1966, a w roku 1973 utworzono w ramach powiatu piskiego gminę Ruciane-Nida.

Ruciane-Nida, przewodnik, Ruciane-Nida
fot. Janusz Monkiewicz

Położenie

Ruciane-Nida często nazywane jest "bramą Mazur" ponieważ stanowi ważną bazę wypadową lub metę rejsu dla żeglarzy a wczasowiczom jadącym od strony Warszawy i Ostrołęki najwygodniej jest dotrzeć właśnie tu. Miasteczko to położone jest tuż nad jeziorem Guzianka Wielka(72 ha). Okoliczne lasy i jeziora stanowią największą atrakcję miejscowości, ponieważ znajduje się ona w samym sercu Puszczy Piskiej. Zasoby leśne stanowią 70% powierzchni gminy.

Ruciane-Nida, przewodnik, Ruciane-Nida
fot. Janusz Monkiewicz

Centrum

W centrum znajdą Państwo szereg nastrojowych lokali gastronomicznych z ciekawym wystrojem wnętrz.

Ruciane-Nida, przewodnik, Ruciane-Nida
fot. e-Mazury.com.pl

 

 

Atrakcje Turystyczne w okolicy

- Śluza Guzianka

- Leśniczówka Pranie

- Klasztor Starowierców w Wojnowie

- Prom w Wierzbie


 

 

 


Strona główna | O FirmieOgłoszenia | Reklama | Praca | Kontakt | e-mail
Copyright C 2003